Pirmdiena, 2018. gada 17. decembris
Teksta izmērs:

Ašeradens RPR Attīstības padomē iepazīstina ar ideju par īres namu būvniecību pašvaldībās

15 Jūn, 2018

“Šobrīd viens no aktuālajiem Ekonomikas ministrijas jautājumiem ir radīt mājokļa atbalsta programmu, kas paredzētu valsts finansētu īres dzīvokļu namu izbūvi reģionos. Tādā veidā plānojam risināt darbaspēka piesaistes problēmas, kā arī risināt mājokļu pieejamību Latvijas iedzīvotājiem. Šādas valsts programmas tiek īstenotas citās Eiropas Savienības valstīs. Piemēram, Somijā pēdējos gados ir uzbūvēti 8000 dzīvokļu,” to šodien Ogrē notikušajā diskusijā ar Rīgas plānošanas reģiona pašvaldību vadību par plāniem atklāja ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens. Viņa skatījumā situācijas ar darbaspēku risināšanā un mājokļu pieejamībā ir nepieciešama valsts intervence.

Rīgas plānošanas reģiona Attīstības padomes un Carnikavas novada domes priekšsēdētāja Daiga Jurēvica atzinīgi vērtēja iniciatīvu, vienlaikus norādot, ka svarīgi, lai visām pašvaldībām būtu vienādas iespējas piedalīties programmā un neviens netiktu atstumts.

Salacgrīvas novada domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs norādīja, ka valsts līmenī būtu jādomā par būvniecības iepirkumu Eiropas Savienības finansējuma ietvaros plānošanu, lai nebūtu tā, ka vienā brīdī ir būvniecības bums, kas sekmē būvneicības izmaksu pieaugumu. Viņš raksturoja situāciju ar Eiropas Savienības fondu finansējumu ar izteikumu: “Brīžiem mēs pārēdamies un tad dzīvojam badā.”

Ogres novada domes priekšsēdētājs Egils Helmanis aicināja pārskatīt normatīvo aktu regulējumu un ļaut jau šobrīd pašvaldībai sagatavot īres dzīvokļus iedzīvotājiem, kas nav sociālā riska grupās. Šobrīd normatīvo aktu līmenī šādas iespējas tiek ierobežotas.

Savukārt Ādažu novada domes priekšsēdētājs Māris Sprindžuks aicināja domāt plašāk un lemt par PVN samazināšanu būvniecības izmaksām, tādā veidā stimulējot privāto investoru interesi būvēt ekonomiska līmeņa īres namus.

Šodien notika Rīgas plānošanas reģiona Attīstības padomes sēde, kas tika velstīta ekonomiskās attīstības jautājumiem reģionā. Viens no sēdes dalībniekiem bija ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens.

© Rīgas plānošanas reģions. 2018 / Izstrādātājs GRANDEM
Paziņojums par sīkdatņu izmantošanu
Mūsu portālā tiek izmantotas sīkdatnes. Lietojot portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzini vairāk!