Svētdiena, 2018. gada 18. novembris
Teksta izmērs:

Ar semināru aicina Latvijas un Igaunijas radošos un sociālos uzņēmējus uz sadarbību

31 Jan, 2018
Lai iedvesmotu arvien vairāk radošos un sociālos uzņēmējus veidot kopēju sadarbību Latvijas un Igaunijas līmenī, Rīgas plānošanas reģions (RPR) vakardien, 30. janvārī, Rīgā, koprades telpā “Teikums” rīkoja semināru “Radoši risinājumi uzņēmējdarbībā”, kurā ar pieredzes stāstiem apmainījās abu valstu uzņēmumi. Tā bija iespēja uzņēmumiem veidot savstarpējus kontaktus jaunai sadarbībai nākotnē.

Semināra mērķis bija iniciēt jaunas sadarbības iespējas starp Latvijas un Igaunijas uzņēmumiem, iepazīstināt ar potenciālajiem sadarbības modeļiem, it īpaši valstu perifērijās, daloties pieredzē, veidojot saziņu un potenciālu pārrobežu sadarbību, izmantojot prezentācijas un moderētu iepazīšanās sesiju. Seminārs pulcēja esošus un jaundibinātus Igaunijas un Latvijas sociālos un radošos uzņēmējus. Dalībniekiem seminārā bija jāiepazīstina ar sevi un savu uzņēmumu.

Edgars Rantiņš, Rīgas plānošanas reģiona administrācijas vadītājs: “Latvijā un Igaunijā ļoti veiksmīgi attīstās uzņēmēji, kas darbojas radošā un sociālā sfērā. Šis seminārs savā ziņā bija kontaktu birža, kas ļāva apmainīties ar pieredzēm un veicinās nākotnē savstarpēju sadarbību, veidojot jaunus kopprojektus. Uzskatu, ka tādām mazām valstīm kā Latvijai un Igaunijai, radošums un sociālā uzņēmējdarbība ir to priekšrocības. Lai gan šajā jomā abās valstīs ir veiksmes piemēri, šī niša ir vēl jauna un tikai attīstās.”

Seminārā ar savas veiksmes un pieredzes stāstiem piedalījās uzņēmumi no Igaunijas un Latvijas. Vita Brakovska, radošo domāšanas un inovāciju eksperte, biedrības ZINIS vadītāja, pastāstīja par sociālā un radošā biznesa modeļiem. Savukārt Mervi Raudsaar, Tartu Universitātes uzņēmējdarbības doktore, informēja par sociālo un radošo uzņēmumu attīstību perifēros reģionos un to pārrobežu sadarbības iespējām.

Seminārs tika rīkots projekta “Pārrobežu uzņēmējdarbības veicināšana sociālās un radošās industrijas nozarēs” (Social & Creative) ietvaros, kas tiek īstenots ar Interreg Igaunijas-Latvijas pārrobežu sadarbības programmas 2014-2020 atbalstu.

Projekts “Pārrobežu uzņēmējdarbības veicināšana sociālās un radošās industrijas nozarēs” (Social & Creative) tiek īstenots, sadarbojoties Rīgas plānošanas reģionam (projekta vadošais partneris) ar nodibinājumu “Jauno uzņēmēju centrs “Jobs&Society””, Tartu Univeritāti, Tartu Radošās industrijas centru un biedrību “Sociālās inovācijas centrs”. Projekts paredz, ka līdz 2019.gada maijam sociālās un radošās industrijas uzņēmumiem būs iespēja piedalīties pasākumos pārrobežu sadarbības veidošanai, doties pieredzes apmaiņas braucienos kopā ar Latvijas un Igaunijas uzņēmējiem un pašvaldību pārstāvjiem, piedalīties četru moduļu intensīvās apmācībās Latvijā un Igaunijā, kā arī piedalīties projekta noslēguma pasākumā – izstādē/gadatirgū “Sociāls un radošs” Rīgā.

Šī publikācija atspoguļo autora viedokli. Programmas vadošā iestāde neatbild par tajā ietvertās informācijas iespējamo izmantošanu.

© Rīgas plānošanas reģions. 2018 / Izstrādātājs GRANDEM
Paziņojums par sīkdatņu izmantošanu
Mūsu portālā tiek izmantotas sīkdatnes. Lietojot portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzini vairāk!