Pirmdiena, 2018. gada 17. decembris
Teksta izmērs:

Rīgas plānošanas reģions ar pašvaldību speciālistiem pārrunās deinstitucionalizācijas projekta aktualitātes

18 Jūn, 2018

Deinstitucionalizācijas projekts Rīgas plānošanas reģionā uzņem apgriezienus – uz š.g. 31.maiju pakalpojumi no DI projekta tiek kompensēti jau 83 bērniem ar funkcionāliem traucējumiem, 8 bērnu likumiskajiem pārstāvjiem un 13 pieaugušajām personām ar garīga rakstura traucējumiem. Lai vēl vairāk uzlabotu pakalpojumu pieejamību projekta mērķgrupām, šī gada 21.jūnijā pulksten 11.00 Rīgas domes sēžu zālē notiks pašvaldībās atbildīgo par deinstitucionalizācijas projektu tikšanās ar Rīgas plānošanas reģiona speciālistiem.

Tikšanās laikā plānots pārrunāt deinstitucionalizācijas projekta aktualitātes – par sociālās rehabilitācijas pakalpojumu organizēšanas un sniegšanas gaitu bērniem ar funkcionāliem traucējumiem, par sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu sniegšanu pieaugušajām personām ar garīga rakstura traucējumiem.

Pašvaldības, kuras jau sniedz pakalpojumus deinstitucionalizācijas projekta ietvaros dalīsies ar savu pozitīvo pieredzei,  savukārt ar citām tiks pārunātas pakalpojumu organizēšanas grūtības, ar kurām tās saskaras un kuras traucē pilnvērtīgi sniegt plānotos pakalpojumus.

Līdz 2023.gadam pieci plānošanas reģioni Latvijā ar Eiropas Sociālā fonda (ESF) finanšu atbalstu īstenos Labklājības ministrijas uzsākto deinstitucionalizācijas procesu, attīstot sabiedrībā balstītus sociālos pakalpojumus pilngadīgiem cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem, ārpus ģimenes aprūpē esošiem bērniem un bērniem ar funkcionāliem traucējumiem, kuri dzīvo ģimenēs.

Projektu Rīgas plānošanas reģionā virza un koordinē Rīgas plānošanas reģions sadarbībā ar tā teritorijā esošajā pašvaldībām un aprūpes iestādēm. Deinstucionalizācijas ietvaros tiek veikts individuālo vajadzību izvērtējums visiem mērķa grupas bērniem un pieaugušajām personām ar garīga rakstura traucējumiem. Balstoties uz šiem izvērtējumiem katrai personai tiek izstrādāts individuāla atbalsta plāns, tai skaitā patstāvīgas dzīves veicināšanai. Tāpat tiek nodrošinātas apmācības speciālistiem un informatīvi un izglītojoši pasākumi.

Rīgas plānošanas reģions īsteno ESF projektu Nr.9.2.2.1./15/I/002 “Deinstitucionalizācija un sociālie pakalpojumi personām ar invaliditāti un bērniem”.

 

© Rīgas plānošanas reģions. 2018 / Izstrādātājs GRANDEM
Paziņojums par sīkdatņu izmantošanu
Mūsu portālā tiek izmantotas sīkdatnes. Lietojot portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzini vairāk!