Saturday, 2018. gada 20. oktobris
Teksta izmērs:

Alus muzejā apspriež idejas, kā "atdzīvināt" industriālo mantojumu Latvijā

22 Mar, 2018

Šonedēļ 20. martā Aldara alus darbnīcā, kas darbojas kā muzejs, notika seminārs “Tūrisms un mārketings industriālā mantojuma objekos”. Tas tika organizēts Interreg Igaunijas- Latvijas pārrobežu sadarbības programmas projekta “Industriālā mantojuma atdzīvināšana tūrisma attīstībai”.

Seminārā galvenokārt piedalījās industriālā mantojuma objektu īpašnieki, tūrisma informācijas centri un citi industriālā mantojuma jomas interesenti.

Semināru atklāja Rīgas plānošanas reģiona administrācijas vadītājs Edgars Rantiņš, savos ievadvārdos uzsverot industriālā mantojuma saglabāšanas nozīmi un tā izmantošanu Latvijas tūrisma nozares attīstībā.

Ar lekcijām uzstājās industriālā manotjuma arhitektūras eksperti un pētnieki kā Ieva Zībārte un Inga Karlštrēma, parādot, kā attīstījās un veidojās industriālā tipa ēkas 19. gadsimta beigās un 20. gadsimta sākumā. Viena no semināra atziņām, ka industriālā manotojuma ēkas visā pasaulē tiek izmantotas kā multifunkcionālu centru un kvartālu attīstības potenciāls. Arī Latvijā industriālā mantojuma ēkas lenām tiek atdzīvinātas un izmantotas šādām vajadzībām.

Foto: Vineta Šnore

 

 

 

 

 

© Rīgas plānošanas reģions. 2018 / Izstrādātājs GRANDEM
Paziņojums par sīkdatņu izmantošanu
Mūsu portālā tiek izmantotas sīkdatnes. Lietojot portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzini vairāk!